
Podczas ostatniego spaceru architektonicznego w Warszawie pogoda nie dopisała, dlatego zaplanowaliśmy dla was kolejną odsłonę podążania szlakiem architektury publicznej II RP i PRL.
Podobnie jak w zeszłym tygodniu przekonamy się, jak architektura publiczna II RP i PRL stawała się narzędziem idei i ideologii. Przyjrzymy się formom, narracjom i symbolom, które miały wyrażać ambicje państwa – od monumentalnych gmachów po modernistyczne realizacje kształtujące wizualny język władzy.
Spacer poprowadzi Grzegorz Mika - architekt, varsavianista i badacz modernizmu. Pozostałe szczegóły poniżej:
Kiedy: niedziela (21 czerwca), godz. 16:00
Zbiórka: na rogu Rakowieckiej i Wiśniowej pod gmachem Instytutu Geologicznego
Trasa: Rakowiecka - al. Niepodległości - Chałubińskiego, długość - ok. 2,3 km
UDZIAŁ W SPACERZE JEST BEZPŁATNY
Organizatorzy: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP.
Partner Strategiczny: ORLEN.
ORLEN Art & Science Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki Stowarzyszenie Architektów Polskich