Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 14.09.2011 | Aktualizacja: 14.09.2011, 19:11:26

WYKŁAD Prof. Léona Kriera

19 września 2011 r.
godz. 18-19:00
sala BHP Stoczni Gdańskiej

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,

Mamy przyjemność poinformować, że udało się zaprosić do wygłoszenia wykładu otwartego w Sali BHP w Stoczni Gdańskiej, znanego z licznych projektów i publikacji na temat urbanistyki i architektury, wybitnego architekta i urbanistę - Léona Kriera.

Léon Krier - urodzony w 1946 roku w Luksemburgu jest jednym z bardziej wpływowych architektów i urbanistów nurtu neoklasycznego. Wywarł ogromny wpływ na Nurt Nowego Urbanizmu Jest autorem licznych manifestów architektonicznych i przeciwnikiem planowania i projektowania urbanistycznego w ujęciu modernistycznym. Odnosząc się do architektury historycznej wskazuje na patologie wynikające z podziału miasta na strefy funkcjonalne. Jest m.in. założycielem Nowej Szkoły Architektury Tradycyjnej i Urbanistyki w Charleston (USA) i laureatem licznych nagród z dziedziny architektury.

Wykład współorganizowany jest przez Ministerstwo Infrastruktury, Izbę Architektów RP oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich jako wydarzenie towarzyszące odbywającej się w Gdańsku Konferencji Europejskiego Forum Polityk Architektonicznych.

Wykład jest otwarty dla wszystkich, nie wymagana jest rejestracja.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w poniedziałek 19 września w godzinach 18:00-19:00.

Z koleżeńskim pozdrowieniem
Krajowa Rada Izby Architektów RP