Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 24.11.2020 | Aktualizacja: 24.11.2020, 17:48:53

Ubezpieczenie utraty dochodu w zasięgu każdego architekta

Ubezpieczenie utraty dochodu w zasięgu każdego architekta

Nowa oferta PZU powstała z myślą o zabezpieczeniu finansowym architekta w razie choroby lub wypadku, które uniemożliwią mu wykonywanie pracy zawodowej. Dotyczy to także Covid-19. Proste zasady  powodują, że warto rozważyć tę propozycję niezależenie od formy wykonywania zawodu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu powstało z myślą o osobach, które w razie nieprzewidzianych okoliczności zostają pozbawione możliwości zarobkowania. Dotyczy to zwłaszcza prowadzących działalność gospodarczą. Dla nich każda przerwa w pracy wiąże się ze stratami finansowymi. Mimo braku dochodów nadal ponoszą oni koszty. Wówczas dodatkowy dopływ gotówki może okazać się zbawienny.

Ochrona będzie jednak przydatna każdemu, niezależnie od formy zatrudnienia. Często koszty leczenia i rehabilitacji przewyższają możliwości domowego budżetu, a zasiłek chorobowy nie wystarcza na pokrycie bieżących wydatków. Polisa jest także zabezpieczeniem przyszłości najbliższych osób. W razie śmierci ubezpieczonego w wyniku wypadku PZU wypłaci pełną sumę, na jaką została wystawiona polisa.

Kto może się ubezpieczyć?

Do ubezpieczenia może przystąpić każdy, kto nie ukończył 65. roku życia i posiada uprawnienia do wykonywania zawodu architekta. Warto podkreślić, że PZU nie wymaga wypełniania ankiety medycznej oraz nie stosuje okresów karencji. W praktyce oznacza to, że jeśli zachorujemy nawet dzień po zawarciu polisy, ubezpieczyciel nie uchyli się od wypłaty odszkodowania. Inne towarzystwa w podobnych programach przewidują zwykle okresy ochronne, ale tu ich nie uwzględniono. Nie bez znaczenia jest też rozsądnie skalkulowana składka, która zaczyna się już 226 zł za rok ochrony.

Przed czym zyskujesz ochronę?

Polisa zapewnia wypłatę gotówki w sytuacji czasowej niezdolności do pracy spowodowanej chorobą lub wypadkiem. Dzięki temu ubezpieczony otrzymuje wszechstronną ochronę uwzględniającą różnorodne ryzyko, a składkę płaci tylko raz. Dotyczy to zwłaszcza zdrowia. Podkreślić należy szeroki katalog uwzględnionych w pakiecie chorób, w tym tak poważnych, jak udar, zawał czy nowotwory. Ochrona obejmuje również zachorowania na COVID-19, niezależnie od ogłoszonego stanu pandemii oraz wypadki podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Jak działa polisa?

Warunkiem wypłaty środków jest zwolnienie lekarskie trwające co najmniej 30 dni kalendarzowych. Środki można otrzymać od 1 lub 31 dnia zwolnienia, w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia.

 

Świadczenie działa także w przypadku trwałej niezdolności do pracy. Wtedy odszkodowanie wypłacane jest od razu, a jego wysokość gwarantuje suma, na jaką została zawarta polisa. Jej wybór (60 tys. zł, 120 tys. lub 180 tys. zł) zależy od potrzeb ubezpieczonego i nie jest związany z wysokością jego dochodów. Od wariantu wypłaty świadczenia oraz sumy gwarancyjnej zależy wysokość składki oraz dziennego świadczenia (nawet do 537 zł rekompensaty).

Kupisz wygodnie przez internet

Aktualnie ubezpieczenie utraty dochodu PZU można kupić wyłącznie za pośrednictwem firmy iExpert. Samo zawarcie polisy nie wymaga wielu formalności. Można to zrobić wygodnie przez internet. Wystarczy wybrać wariant, obliczyć składkę, wypełnić wniosek oraz dokonać płatności online (rozłożonej nawet na 12 rat). Polisa wysyłana jest na podany adres email. Ochrona działa już od następnego dnia po złożeniu wniosku.

Tu można sprawdzić szczegóły oferty ?

Robert Popielarz
608 006 160
robert.popielarz@iexpert.pl
iExpert.pl SA


Załączniki: