Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 19.06.2020 | Aktualizacja: 26.06.2020, 11:27:56

UWAGA! KOMUNIKAT z dnia 18 czerwca 2020 KRAJOWEJ KOMISJI KWALIFIKACYJNEJ IARP W SPRAWIE FAŁSZYWYCH INFORMACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ

Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Izby Architektów RP informuje, że na jednej ze stron internetowych pojawiły się fałszywe informacje o możliwości odpłatnego dostępu do bazy pytań przygotowanych na egzamin na uprawnienia budowlane, który ma się odbyć we wrześniu 2020 r. Portal wskazał, że pytania te zostały przygotowane przez Izbę Architektów. Komisja informuje, że pytania egzaminacyjne przygotowywane są co roku przez uprawnione do tego osoby. Dostęp do nich posiadają wyłącznie osoby uprawnione z mocy prawa, a procedura ich przekazywania do okręgowych izb objęta jest rygorem tajności. Komisja wskazuje, że nie istnieje możliwość, aby jakikolwiek podmiot poza uprawnionymi do tego posiadał dostęp do pytań przygotowywanych na mający się dopiero odbyć egzamin. Krajowa Komisja Kwalifikacyjna informuje, że działania portalu wprowadzają w błąd kandydatów na uprawnienia budowlane.

Ponadto informujemy, że wszelkie informacje pojawiające się w przestrzeni internetowej, sugerujące że można nabyć odpłatnie pytania egzaminacyjne na przyszły egzamin na uprawnienia budowlane są nieprawdziwe. Izba Architektów RP nie udostępnia oraz nie udostępniała takich materiałów, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za wskazywane w takich materiałach odpowiedzi i wynikające z nich ewentualne błędy.