Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 04.06.2020 | Aktualizacja: 04.06.2020, 14:55:33

Półmetek - INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI v. 1/2 2018-2020

Koleżanki, Koledzy,

w czerwcu br. mijają 2 lata od wyboru obecnej Krajowej Rady IARP. Ponieważ traktujemy naszą pracę na rzecz środowiska architektów jako służbę publiczną, jesteśmy Wam winni podsumowanie tego, co udało nam się zrobić w tym czasie.

Prezentujemy Wam skrótowe opracowanie stanowiące résumé naszych działań. Szersze informacje w formie sprawozdań są dostępne dla Waszych reprezentantów - delegatów na Zjazd Krajowy IARP. Jeżeli ktoś z członków Izby chciałby również je otrzymać, prosimy o kontakt z biurem Krajowej Izby Architektów RP: izba@izbaarchitektow.pl. Jeśli widzicie konieczność podjęcia innych działań programowych - również czekamy na Wasze inicjatywy.

Tylko poprzez szerokie zaangażowanie środowiska architektów oraz jego solidarność w sprawach najważniejszych, mamy szansę zatrzymać, a nawet odwrócić niekorzystne zjawiska w wykonywaniu naszego zawodu i tym samym sprawimy, że architektura odzyska właściwą jej rangę, a otaczająca nas przestrzeń będzie bardziej przyjazna oraz estetyczna.
W drugiej części naszej kadencji, prócz kontynuacji już rozpoczętych prac, realizować będziemy zadania dotyczące przygotowania architektów, warunków wykonywania zawodu i legislacji związanej z architekturą na czas "post-COVID", głównie poprzez cyfryzację procesu budowlanego.

Równocześnie dziękujemy za liczne sygnały o zainteresowaniu aktywnością Izby w obecnej kadencji, które są dla nas nie tylko inspiracją, ale również zachętą do dalszej pracy na rzecz naszych członków.

Trzymajcie kciuki i bądźcie z nami!

 

W imieniu KRIA

Sekretarz Krajowej Rady Izby Architektów RP

arch. Wojciech Gwizdak

Zapraszamy do lektury INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI v. 1/2 2018-2020


Załączniki: