Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 13.12.2017 | Aktualizacja: 13.12.2017, 15:36:53

Warsztaty medialne OSD i OROZ IARP

WARSZTATY MEDIALNE PRZEWODNICZĄCYCH I WICEPRZEWODNICZACYCH OKRĘGOWYCH SĄDÓW DYSCYPLINARNYCH ORAZ RZECZNIKÓW ODPOWIEDZIALNOŚCI ZAWODOWEJ  IZBY ARCHITEKTÓW RP


Zakopane, 30 listopada – 02 grudnia 2017

Prowadząca spotkanie:
Magdalena Gołaszewska, prawnik, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, od 20 lat związana z TVP S.A. Oddział w Białymstoku. Prowadziła setki programów „na żywo”, wielkie koncerty plenerowe i kameralne, gale i konferencje.

Przestrzeń komunikacji werbalnej i niewerbalnej, autoprezentacji, świadomego budowania wizerunku w komunikacji z uczestnikami postępowania dyscyplinarnego – stała się tematem warsztatów medialnych, które odbyły się na przełomie listopada i grudnia w Zakopanem.
Na zaproszenie Przewodniczącej KSD arch. Krystyny Kakareko – na szkolenie przybyli Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Okręgowych Sądów Dyscyplinarnych oraz Rzecznicy Odpowiedzialności Zawodowej Izby Architektów RP.
Podczas kilkugodzinnych warsztatów – poruszano kwestie istotne dla skutecznej i efektywnej komunikacji. Obok praktycznych ćwiczeń dotyczących mowy ciała i wizerunku - w oparciu o  regułę Alberta Mehrabiana - psychologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles – istotne miejsce zajęły techniki operowania głosem. Ten element wizerunku i swoisty znak rozpoznawczy człowieka – dostarcza wielu narzędzi skutecznej ekspresji i wpływu na otoczenie.

Uczestnicy szkolenia rozważali również proces budowania wizerunku godności, prawości i szacunku Sędziego i Rzecznika  oraz  atrybutów, które wyrażają ich  społeczną rolę podczas postępowania przed Sądem.
Swoje miejsce znalazły również zagadnienia związane z kreowaniem właściwej relacji z uczestnikami postępowania. Z uwzględnieniem metod zarządzania uwagą audytorium i budowania efektywnej relacji ze stronami postępowania:
W ostatniej części warsztatów znalazły się zagadnienia związane z minimalizowaniem poziomu stresu i tremy oraz trening uważności i relaksacji, które pozwalają zadbać o własny dobrostan i gwarantują skuteczniejsze i efektywniejsze działanie.
Warsztaty urozmaicone zostały niezapomnianą wycieczką po Zakopanem oraz spacerem po urokliwej Dolinie Strążyskiej.
Pod opieką zawodowego przewodnika Wojciecha Wilczka, uczestnicy szkolenia mieli okazję obejrzeć piękne przykłady architektury drewnianej z uwzględnieniem wyjątkowego stylu zakopiańskiego. Wielkie wrażenie zrobiła między innymi Kaplica na Jaszczurówce. A zimowa aura – dostarczyła wszystkim wspaniałych wrażeń podczas wędrówki u stóp majestatycznego Giewontu.

Organizatorem spotkania była Przewodnicząca Krajowego Sądu Dyscyplinarnego IA RP arch. Krystyna Kakareko. Logistycznie spotkanie przygotowała Sekretarz biura KSD Pani mgr. Paulina Józwik.