Izba Architektów - strona główna

SZKOLENIA Archiktektów IARP

BIM w Izbie - oprogramowanie, standardy, kariera zawodowa
21-10-2019, rozpoczęcie o 16:45, Kraków - MP/0048/Std/2019

Szkolenie ma na celu przybliżyć możliwości technologii Building Information Modeling (Budowanie Informacji Modelem) w procesie projektowania budynku architektonicznego. Przedstawione zostaną przykłady tworzenia modelu cyfrowego w oprogramowaniu do BIM. Szkolenie pokaże możliwości oprogramowania dla kadry biur architektonicznej, ścieżkę rozwoju kariery i problematykę standardów, które towarzyszom procesowi projektowemu.

"Jaki może być DOM? Blok i chata, czyli fabryka a warsztat"
26-10-2019, rozpoczęcie o 10:15, Gdańsk - PO/0019/War/2019

Zapraszam młodych twórców do "fabryki bloków" i "warsztatu rzemieślniczego domków regionalnych". Opowiem o blokach i chatach: skąd się tu wzięły, z czego są zbudowane, kto w nich mieszka. A potem... wyprodukujemy blok mieszkalny i stworzymy chatę kaszubską, ciężka cegła i leciutki drewniany klocek przemienią się w domy. W jaki sposób, dla kogo? Zobaczycie.

Projektowanie bezpieczeństwa pożarowego- wybrane zagadnienia w praktyce.
28-10-2019, rozpoczęcie o 11:00, Wrocław - DS/0097/Std/2018

Szkolenie będzie obejmowało omówienie zagadnień związanych z projektowaniem budynków, klatek schodowych oraz garaży podziemnych pod kątem ochrony przeciwpożarowej, omówienie systemów przeciwpożarowych w nich występujących. Dodatkowo zostaną omówione zasady dotyczące oceny elementów budowlanych pod kątem odporności ogniowej i klasy reakcji na ogień.

Archiwum szkoleń