Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 26.08.2010 | Aktualizacja: 26.08.2010, 21:41:43

"YES IS MORE" - zapraszamy na wykład arch. Kai-Uwe Bergmanna z Bjarke Ingels Group

Podczas wrześniowej, ostatniej już w tym roku sesji wykładów w ramach cyklu spotkań ŚWIADOME WNĘTRZE 2010, prelekcję pod tytułem "YES IS MORE" wygłosi arch. Kai-Uwe Bergmann z duńskiej pracowni Bjarke Ingels Group. Spotkania odbędą się:

  • 23 września w Poznaniu,
  • 24 września we Wrocławiu.

Kai-Uwe Bergmann jest wspólnikiem w Pracowni BIG od 2006 roku. Podczas wykładów wykaże, że architektura rozwija się ze zderzenia sprzecznych interesów politycznych, ekonomicznych, funkcjonalnych, logistycznych, kulturalnych, strukturalnych, środowiskowych i społecznych, jak również tych jeszcze nienazwanych i nierozpoznanych. Jak opowiedzieć tak złożoną historię w prosty sposób?

BIG to kopenhaska grupa architektów, projektantów i myślicieli, którzy działają w różnych obszarach architektury, urbanistyki, badań i rozwoju. Dzięki serii wygranych projektów dizajnerskich oraz projektów budynków, BIG zbudował swoją międzynarodową reputację jako członek nowej generacji architektów, którzy łączą przenikliwe analizy, swawolne eksperymenty, odpowiedzialność społeczną oraz humor. Ich kompleksowo zrealizowane budynki, są zarówno innowacyjne programowo, technicznie, świadome kosztowo, jak i zawierają inicjatywy zrównoważonego projektowania. W swojej architektonicznej pracy projektowej pracownia demonstruje wysoką wrażliwość na szczegółowe wymagania ze strony kontekstu obiektu oraz jego programu.

Pełna informacja o prelegencie oraz pracowni jest dostępna na stronie www.swiadomewnetrze.pl (link: http://swiadomewnetrze.pl/Prelegenci/296-arch.+KAI-UWE+BERGMAN.html)

Izba Architektów RP jest jednym z patronów honorowych przedsięwzięcia.
Imienne zaproszenie otrzymać można po wysłaniu zgłoszenia na adres: martela@martela.pl

Podczas spotkania odbędzie się również podpisywanie książki ?Yes Is More: An Archicomic on Architectural Evolution?.