Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 18.06.2010 | Aktualizacja: 24.06.2013, 19:28:15

Architekci uhonorowani Złotą Honorową Odznaką Izby Architektów za działalność rzecz samorządu zawodowego architektów

  1. Wojciech Herman (LB)
  2. Marek Bielecki (LB)
  3. Agnieszka Kantor-Kołodyńska (LB)
  4. Janusz Szymanek (LB)
  5. Henryk Kustosz (LU)
  6. Bogusław Jaskułowski (LU)
  7. Wojciech Lamprecht (LU)
  8. Janusz Barnaś (MP)
  9. Jerzy Głodkiewicz (MP)
  10. Andrzej Kadłuczka (MP)
  11. Robert Kuzianik (MP)
  12. Wacław Celadyn (MP)
  13. Tomasz Rogala (PD)
  14. Daniela Milan-Konopka (PO)
  15. Piotr Pałdyna (WM)
  16. Piotr Kaniewski (WM)

Odznaczenia zostały wręczone podczas V Programowo-Budżetowego Krajowego Zjazdu Izby Architektów RP, w dniach 6-7 grudnia 2013 r.


  1. Włodzimierz Wilczewski
  2. Mirosław Załuski
  3. Paweł Mierzwa
  4. Jadwiga Drynkorn
  5. Maria Janik
  6. Piotr Miłkowski
  7. Czesław Wajdowicz
  8. Władysław Woźniak
  9. Agnieszka Duda
  10. Zbigniew Gliński
  11. Michał Staszewski
  12. Gabriela Sieniawska
  13. Zbigniew Pomaz
  14. Zbigniew Grządziela
  15. Janusz Miścicki
  16. Maciej Furmańczyk

Odznaczenia zostały wręczone podczas IX Sprawozdawczego Krajowego Zjazdu Izby Architektów RP, w dniach 14-15 czerwca 2013 r.


  1. Teresa Eder
  2. Piotr Fischer
  3. Krzysztof Gasidło
  4. Janusz Grychowski
  5. Jarosław Jakóbek
  6. Teobald Jałyński
  7. Włodzimierz Jędrzejczak
  8. Zbigniew Jędrzejkiewicz
  9. Zygmunt Konopka
  10. Jacek Kuś
  11. Jacek Niedźwiedzki
  12. Aleksander Skupin
  13. Piotr Then
  14. Wojciech Podleski
  15. Stanisław Podkański
  16. Józef Pałeszniak
  17. Maciej Piwowarczyk
  18. Piotr Średniawa
  19. Jerzy Witeczek

Odznaczenia zostały wręczone podczas konferencji Grupy Wyszehradzkiej w dniu 4 kwietnia 2013 r. w Ustroniu


  1. Mirosław Strzelecki
  2. Jacek Janiec
  3. Robert Fedejko
  4. Leszek Kołacz
  5. Jerzy Grochulski
  6. Krzysztof Chwalibóg
  7. Jan Oleniecki
  8. Maciej Trybus
  9. Andrzej Rosa
  10. Grzegorz Lechowicz
  11. Sławomir Lener

Odznaczenia zostały wręczone podczas IV Programowo-Budżetowego Krajowego Zjazdu Izby Architektów RP, Warszawa 14-15 grudnia 2012 r.


  1. Janusz Jaworski (MA OIARP)
  2. Paweł Filipowicz (LO OIARP)
  3. Przemysław Wierzbicki (WP OIARP)

Odznaczenia zostały wręczone podczas III Programowo-Budżetowego Zjazdu w grudniu 2011 r.


  1. Jerzy Gołębiowski
  2. Czesław Kostykiewicz
  3. Andrzej Ilow
  4. Zbigniew Maćków
  5. Zenon Nowacki
  6. Jacek Kucharzewski (pośmiertnie)
  7. Małgorzata Wnorowska
  8. Jerzy Łucki
  9. Maciej Pokorski
  10. Adam Beniamin Specht
  11. Bartosz Roman Macikowski
  12. Elżbieta Zdunkowska-Mróz
  13. Narcyz Sienkiewicz
  14. Ryszard Stefan Gruda
  15. Stanisław Bogdan Dopierała
  16. Marcin Włodarczyk
  17. Jolanta Wąsik
  18. Witold Sztorc
  19. Andrzej Rymarczyk
  20. Wojciech Buliński
  21. Maria Głowacka
  22. Jarosław Strzębski
  23. Piotr Gadomski
  24. Mariusz Szafarzyński
  25. Elżbieta Jakubowska
  26. Ewa Kołłątaj

Odznaczenia zostały wręczone podczas VIII Sprawozdawczego Krajowego Zjazdu Izby Architektów RP, Warszawa 18-19 maja 2012 r.


  1. Krzysztof Degórski
  2. Marek Sietnicki
  3. Jan Tarczyński
  4. Juliusz Prandecki
  5. Leszek Horodyski
  6. Florian Grzybowski
  7. Władysław Sadurski
  8. Jerzy Szaflarski
  9. Adam Popielewski
  10. Leon Szapowałow
  11. Roman Ropela
  12. Tomasz Klimek
  13. Grażyna Makowska
  14. Jacek Miller
  15. Piotr Fokczyński
  16. Ryszard Daczkowski
  17. Andrzej Sotkowski
  18. Ewa Brach
  19. Janusz Wieczorkiewicz
  20. Alicja Bojarowicz
  21. Piotr Andrzejewski
  22. Anna Serafin
  23. Marek Tarko
  24. Jan Okowiński
  25. Stanisław Deńko
  26. Wojciech Dobrzański
  27. Krzysztof Kiendra
  28. Romuald Loegler
  29. Stanisław Łapieński-Piechota
  30. Wojciech Lizurej
  31. Zbigniew Bomersbach
  32. Henryk Witowski
  33. Maria Jankowska-Olbratowska
  34. Zbigniew Kawecki
  35. Henryk Zubel
  36. Andrzej Ryba
  37. Izabela Klimaszewska

Odznaczenia zostały wręczone podczas VII Sprawozdawczego Krajowego Zjazdu Izby Architektów RP, Warszawa, 27-28.05.2011 r.


  1. Dariusz Anisiewicz
  2. Krzysztof Baczyński
  3. Maria Balawejder-Kantor
  4. Michał Buszek
  5. Grzegorz Cencek
  6. Stefan Ciecholewski
  7. Borysław Czarakcziew
  8. Marek Czuryło
  9. Olgierd Dziekoński
  10. Grzegorz Ferber
  11. Kazimierz Ferenc
  12. Marian Fikus
  13. Dariusz Górny
  14. Jolanta Hadyńska-Kaszuba
  15. Mirosław Hagemejer
  16. Stanisław Hałabuz
  17. Leszek Horodyski
  18. Waldemar Jasiewicz
  19. Ryszard Jurkowski
  20. Andrzej Kasprzak
  21. Grzegorz Kepler - pośmiertnie
  22. Andrzej Kiciński - pośmiertnie
  23. Bożena Knotz-Beda
  24. Paweł Kobylański
  25. Andrzej Kondracki
  26. Jan Łukaszewski
  27. Andrzej Malingowski
  28. Wojciech Michalski - pośmiertnie
  29. Andrzej Nowak
  30. Marek Perepeczo
  31. Wojciech Pietrzak - pośmiertnie
  32. Konrad Pławiński
  33. Andrzej Poniewierka
  34. Piotr Maria Rożen
  35. Jerzy Szczepanik-Dzikowski
  36. Rafał Szczepański
  37. Andrzej Szczepański
  38. Tomasz Taczewski
  39. Marek Tryburski
  40. Roman Wieszczek
  41. Małgorzata Włodarczyk
  42. Andrzej Zwierzchowski
  43. Sławomir Żak
  44. Jerzy Żmijowski - pośmiertnie

Odznaczenia zostały wręczone podczas II Sprawozdawczo-Wyborczego Krajowego Zjazdu Izby Architektów, Warszawa, 11-12.06.2010 r.