Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 04.02.2016 | Aktualizacja: 04.02.2016, 22:35:46

Ubezpieczenia zdrowotne IARP - architekt, rodzina, pracownicy

Dzięki staraniom Krajowej Rady IARP podjętym w obecnej kadencji rozpoczęto działania zmierzające do przygotowania oferty ubezpieczeń zdrowotnych dedykowanych członkom naszego samorządu. Komisja do spraw ubezpieczeń IARP przy Krajowej Radzie zwróciła się do firmy iExpert współpracującej z samorządem architektów w obszarze ubezpieczeń z wnioskiem o opracowanie odpowiedniej propozycji szybkiego i skutecznego dostępu do usług medycznych dla architektów. Jesteśmy przekonani, że standard zdrowia architektów jest tak samo ważny, jak standard jakości świadczonych przez nich usług.

Firma iExpert.pl sprawdziła ofertę kilku ubezpieczycieli i ostatecznie przedstawiła propozycje trzech, którzy zaproponowali najkorzystniejsze warunki. 

Są to:
Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie SA
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń SA
InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Członkowie IARP mogą wybierać spośród 15 różnych pakietów usług medycznych dostępnych w wariantach indywidualnych i rodzinnych. Zakres świadczeń jest bardzo szeroki: od podstawowych specjalistów, badań diagnostycznych i laboratoryjnych, po rehabilitację, stomatologię i skomplikowane operacje realizowane w warunkach szpitalnych.
Każdy architekt ma zatem możliwość znalezienia zestawu usług odpowiedniego dla siebie.
Dużą zaletą oferty jest wysoka dostępność świadczeń medycznych. Świadczenia mogą być realizowane nawet w 2600 placówkach na terenie całego kraju. Każdy z ubezpieczycieli gwarantuje dostępność lekarzy POZ do 24 godzin, a czas oczekiwania do specjalistów to maksymalnie 5 dni.
Oferta, jaką otrzymują architekci IARP, zapewnia szeroki zakres świadczeń w konkurencyjnych cenach. Koszt miesięcznego abonamentu dla jednej osoby zaczyna się już od 39 zł. Najdroższy pakiet VIP to koszt 326 zł za miesiąc.
Dodatkowo do końca lutego architekci mogą korzystać ze zniżki 50% składki w pierwszym miesiącu, jeśli zdecydują się zawrzeć polisę na rok.
Pakiety została podzielone na dwie główne części. Pierwsza dotyczy osób, które mogą kupić ubezpieczenie, jako osoby prywatne. Druga to pakiety przygotowane dla firm, ich pracowników i rodzin.
W pierwszym przypadku sprawa jest oczywista, wystarczy wypełnić wniosek indywidualny lub rodzinny i po opłaceniu składki można korzystać z wybranego pakietu.
Trochę inaczej jest, gdy decydujemy się na ofertę dla firm. Ponieważ jest to ubezpieczenie grupowe, można liczyć na niższe składki, ale w zamian ubezpieczyciel stawia warunek – w jednej firmie muszą być ubezpieczone co najmniej trzy osoby. Decydując o polisie zdrowotnej, pracodawcy powinni też pamiętać o obowiązku zapewnienia pracownikom na własny koszt profilaktycznych badań pracowniczych w ramach Medycyny Pracy – można je dołączyć do pakietu za niewielką dopłatą.
Firma powinna rozważyć także opcję współfinansowania polisy przez pracowników. Uniknie w ten sposób, nawet przy minimalnej kwocie współpłatności (choćby 1 zł), płacenia składek na ZUS, gdyż jest to traktowane jako świadczenie pozapłacowe. 

Szczegóły: zakresy pakietów, OWU i wnioski dostępne są na stronie www.iexpert.pl/ubezpieczenia-zdrowotne/

Informacji udziela:
Robert Popielarz
tel.: 22 646 42 42
kom.: 608 006 160
e-mail: robert.popielarz@iexpert.pl